Lista dzieci przyjętych do przedszkola

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Ptaszkowej na rok szkolny 2020/2021.

Dodano: 27.03.2020

Komunikat dyrektora szkoły

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły, zapisy do Świetlicy Szkolnej na rok szkolny 2020/21 są możliwe drogą elektroniczną do 03 kwietnia 2020r. na adres szkoły sp1ptaszkowa@op.pl (wypełniony wniosek prosimy przesłać w formie skanu).
Karta zgłoszenia do pobrania poniżej:

KARTA UCZESTNIKA ŚWIETLICY

Oryginały przesyłanych przez Państwa dokumentów prosimy zachować do późniejszego złożenia w szkole.

Dodano: 25.03.2020

Komunikat dyrektora szkoły

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Informuję, że zajęcia szkolne zostają zawieszone do 10 kwietnia 2020 r. Od 25 marca br. nadal będą prowadzone zdalne zajęcia z uczniami. Nauczyciele poprzez platformę edukacyjną Classroom i dziennik elektroniczny będą realizować podstawę programową w poszczególnych klasach. Materiały edukacyjne będą wysyłane do uczniów zgodnie z planem lekcji.

Tygodniowy plan lekcji we wszystkich klasach został zmodyfikowany i uwzględnia równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia, a zajęcia w każdym dniu są zróżnicowane - plan zajęć dostępny w e-dzienniku.

Obowiązkiem ucznia jest podejmowanie aktywności określonych przez nauczyciela oraz potwierdzenie zapoznania się ze wskazanym materiałem. Jest to podstawą do oceny pracy ucznia.

Uczniowie mają możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia w czasie realizacji zajęć poprzez platformę edukacyjną Classroom. Poza tym uczniowie i rodzice mogą kontaktować się z nauczycielami przez wiadomości w dzienniku elektronicznym oraz drogą mailową.

Dyrektor szkoły
Urszula Ząber

Dodano: 25.03.2020

Google Classroom - platforma edukacyjna do nauki zdalnej

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej przymierza się do uruchomienia nauki zdalnej poprzez platformę edukacyjną Google Classroom.
Do działania platformy niezbędne jest, aby uczniowie klas od IV do VIII Szkoły Podstawowej nr 1 dołączyli do swojej klasy na wyżej wymienionej platformie.
Instrukcję "Jak dołączyć do platformy Google Classroom?" znajdziemy tutaj

Dodano: 20.03.2020

Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej

Dodano: 16.03.2020

Komunikat dyrektora szkoły w sprawie przyjęcia dzieci do przedszkola

Dyrektor ZSP nr 1 w Ptaszkowej prosi rodziców dzieci, którzy składali wniosek o przyjęcie do przedszkola w Ptaszkowej o wypełnienie i dostarczenie do sekretariatu szkoły w Ptaszkowej pisemnego oświadczenia o woli przyjęcia dziecka do przedszkola. W związku z zaistniałą sytuacją dopuszcza [...]

Dodano: 16.03.2020

Dzieci uczą rodziców w domu!

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.


Dodano: 16.03.2020

UWAGA!!! Ważne informacje na temat postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem

Materiały dotyczące trwającej kampanii edukacyjnej dedykowanej koronawirusowi

Dodano: 16.03.2020

INFORMACJA DLA RODZICA

INFORMACJA DLA RODZICA W ZWIĄZKU Z ZAWIESZENIEM ZAJĘĆ W SZKOLE

Dodano: 12.03.2020

INFORMACJA DLA UCZNIA

INFORMACJA DLA UCZNIA W ZWIĄZKU Z ZAWIESZENIEM ZAJĘĆ W SZKOLE

Dodano: 12.03.2020

Kangur matematyczny

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04 br.Dodano: 16.03.2020

Zabawa karnawałowa

18 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla przedszkolaków i uczniów z klas I-III. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych przez rodziców. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze i różne zwierzątka. Jak przystało na bal karnawałowy, spośród uczestników zabawy wybrano najciekawsze przebrania.

Dodano: 15.03.2020

III miejsce w Gminnych Zawodach w Minisiatkówce Chłopców

5 marca szkoła w Białej Niżnej gościła zawodników biorących udział w Gminnych Zawodach w Minisiatkówce Chłopców (Igrzyska Dzieci). Do rozgrywek zgłosiło się sześć szkół, spośród których został wyłoniony mistrz Gminy Grybów. Po bardzo emocjonujących zawodach, drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce.

Dodano: 10.03.2020

"Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma"

Wojewódzki Konkurs Historyczny
"Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma"
Finał przed naszymi uczennicami !

Z radością informujemy, że trzy dziewczyny z naszej szkoły zakwalifikowały się do finału konkursu wiedzy o Sądecczyźnie i Nowym Sączu organizowanym przez Fundację Sądecką "Sądeczanin".

Dodano: 10.03.2020

Małopolska Liga Szkolna w biegach narciarskich w Ptaszkowej

Czwarta edycja Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich odbyła się dzisiaj na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. W zawodach o Puchar Wójta Gminy Grybów wystartowało prawie 300 uczestników ze szkół podstawowych Małopolski. Bardzo dobry bieg zaliczył Kacper Kmak zajmując I miejsce.

Dodano: 10.03.2020

Spektakl historyczny "Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował"

3 marca gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstrukcyjną , która zaprezentowała uczniom w czasie żywej lekcji historii informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej polskiej szlachty z XVII w. Spektakl zawierał elementy interaktywne i pozwalał chętnym uczniom współpracować z aktorami.

Dodano: 07.03.2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

INFORMACJA DLA RODZICÓW W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ W ZWIĄZKU Z POJAWIAJĄCYMI SIĘ W NIEKTÓRYCH KRAJACH PRZYPADKAMI ZACHOROWAŃ NA KORONOWIRUSA

Dodano: 07.03.2020

Małopolski Konkurs Historyczny

W roku szkolnym 2019/20 nasza szkoła bierze udział w Małopolskim Konkursie Historycznym. W etapie szkolnym wzięło udział 8 uczniów. Do etapu rejonowego a później wojewódzkiego zakwalifikował się uczeń klasy VIII - Jakub Janus. Temat przewodni tegorocznego konkursu brzmi "Polska i Polacy podczas II wojny światowej". Oprócz tematyki związanej z II wojną światową trzeba się wykazać ogólną wiedzą historyczną z wszystkich epok.
Życzymy powodzenia w etapie finałowym!

Dodano: 23.02.2020

OGŁOSZENIE

Dyrekcja ZSP nr 1 w Ptaszkowej uprzejmie informuje, że wnioski o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 można składać w sekretariacie szkoły w dniach od 18.02.2020 r. do 28.02.2020 r. do godz. 15.00.

Dokumenty do pobrania

Dodano: 19.02.2020

Kolejna edycja Małopolskiej Ligi Szkolnej w biegach narciarskich

Kolejna edycja Małopolskiej Ligi Szkolnej w biegach narciarskich uraczyła nas bardzo dobrymi wynikami. Na drugich miejscach w swoich grupach wiekowych finiszowali Kacper Kmak i Krzysztof Kiełbasa.[...]

Dodano: 17.02.2020

Małopolska Liga Szkolna w Biegach Narciarskich w Zakopanem

Piękna słoneczna pogoda przywitała zawodniczki i zawodników drugich w tym sezonie zawodów Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich. Biegi rozegrano na otwartych w grudniu nowych trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Bardzo dobrze na nowych trasach spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ptaszkowej. Krzysztof Kiełbasa i Karolina Kiełbasa zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Dodano: 17.02.2020

I edycja Małopolskiej Ligi Szkolnej w biegach narciarskich

Ponad 250 uczestników stanęło na starcie inauguracyjnych zawodów Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich w Obidowej. Rywalizowano stylem klasycznym na trasie Śladami Olimpijczyków. Bardzo dobry start zaliczyli uczniowie naszej szkoły: II miejsce zajął Kacper Kmak, III miejsce w swojej kategorii wiekowej uzyskał Krzysztof Kiełbasa.[...]

Dodano: 17.02.2020

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dania Babci i Dziadka. Dostojnych Gości przywitała pani dyrektor Urszula Ząber.
W baśniowy świat wprowadziły Szanownych Gości nasze najmłodsze dzieci, czyli przedszkolaki, prezentując baśń "Królowa Śniegu".
Następnie uczniowie klas I-III odegrali humorystyczne scenki z życia ukochanych Babć i Dziadków oraz uświetnili tą uroczystość wierszami, piosenkami i tańcem.
Na koniec zostały złożone życzenia i wręczone upominki.[...]

Dodano: 26.01.2020

Wyniki konkursów szkolnych!

W dniu 14 grudnia 2019r. Samorząd Uczniowski rozstrzygnął szkolne konkursy plastyczne o tematyce świątecznej zorganizowane w trzech grupach wiekowych: przedszkole "Mikołaj w oczach przedszkolaka", klasy I-III "Eko-choinka" i klasy IV-VIII "Stroik bożonarodzeniowy".[...]

Dodano: 07.01.2020

Dyplomowani Mikołaje w Ptaszkowej!

Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły otrzymali zaszczytne tytuły Dyplomowanych Mikołajów nadane przez Stowarzyszenie Sursum Corda. A wszystko to za sprawą wspaniałej inicjatywy, której podjęli się nasi uczniowie. W dniach 26-29 listopada 2019 został zorganizowany w naszej szkole charytatywny kiermasz ozdób świątecznych, z którego dochód uczniowie postanowili przeznaczyć na spełnienie marzenia jednego z podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda.[...]

Dodano: 07.01.2020

Mali czytelnicy

Dzień 10 grudnia 2019r. był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy I. Tego dnia zostali oni zaproszeni do biblioteki przez Pana Wiesława Łasia - szkolnego bibliotekarza. Pan Wiesław wyjaśnił pierwszoklasistom, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jakie są zasady wypożyczania książek.[...]

Dodano: 07.01.2020

Nagroda dla szkoły

10 grudnia 2019 podczas uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Kultury
i Sportu nasza szkoła otrzymała nagrodę pieniężną za zajęcie III miejsca we Współzawodnictwie Sportu Szkolnego w kategorii Szkół Podstawowych
i Gimnazjalnych w Powiecie Nowosądeckim.[...]

Dodano: 02.01.2020

JASEŁKA - TEATR CIENI

20 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor i nauczycielami zgromadzili się jak co roku na wspólnej wigilii. Spotkanie rozpoczęli uczniowie klas I-III śpiewem pastorałki "Był pastuszek bosy". Natomiast w szczególny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klasy VII, IV i VIII odgrywając niecodzienne i bardzo oryginalne Jasełka.[...]

Dodano: 23.12.2019

Kolejny sukces artystyczny naszych dziewcząt!

Laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Moja kartka bożonarodzeniowa" organizowanego w ramach XII Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych zostały; Julia Kramarczuk - kl.8 oraz Dominika Ruchałowska - kl.7.[...]

Dodano: 23.12.2019

Wizyta Św. Mikołaja

6 grudnia 2019 r. w naszej szkole panowała szczególna atmosfera, gdyż goszczono świętego Mikołaja. Na gościa czekały niecierpliwie szczególnie przedszkolaki i uczniowie klas I-III. Dzieci z radością i wielkim przejęciem powitały świętego Mikołaja. Ten niezwykły gość przyniósł prezenty wszystkim oczekującym.[...]

Dodano: 11.12.2019

"A - jak anioł"

Z radością informujemy, że Dominika Ruchałowska uczennica klasy 7, została laureatką XVII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego "...Anioł...", organizowanego przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Praca konkursowa Dominiki zatytułowana "A - jak anioł" wykonana w technice linorytu, została wyróżniona spośród ponad 170 prac nadesłanych na konkurs.[...]

Dodano: 05.12.2019

UWAGA! KONKURS!

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów wraz
z najmłodszymi przedszkolakami do wzięcia udziału
w konkursach świątecznych, z podziałem na następujące kategorie wiekowe: przedszkole, klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Dla zwycięzców przewidziane atrakcyjne nagrody! Prosimy
o zapoznanie się z regulaminami konkursów oraz przestrzeganie terminów oddania prac i stroików. Zachęcamy do kreatywnej zabawy![...]

Dodano: 03.12.2019

PRAWA DZIECKA

27 listopada spotkaliśmy się na apelu przygotowanym przez uczniów klasy III, aby przypomnieć sobie o naszych prawach
i obowiązkach. Dzień Ochrony Praw Dziecka przypada 20 listopada. W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi, gwarantującymi prawa dziecka, są: Konstytucja RP, Konwencja
o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.[...]

Dodano: 01.12.2019

Andrzejkowe szaleństwa

Koniec listopada to zwyczajowo czas zabaw i wróżb organizowanych z okazji andrzejek. Tradycje te podtrzymuje się również w naszej szkole.
W środę (20 listopada) już od rana rozbrzmiewała ona dźwiękami muzyki. Uczniowie, zarówno ci najmniejsi, jak i ci całkiem duzi, ochoczo wkraczali na parkiet, by w szalonych pląsach dać upust rozpierającej ich energii.[...]

Dodano: 27.11.2019

Akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W piątek, 8 listopada, w naszej Szkole odbyła się akademia mająca na celu upamiętnienie ważnej dla Polaków daty- 11 listopada. O symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego.[...]

Dodano: 11.11.2019

Spotkanie z panem pułkownikiem Henrykiem Janusem

Jak co roku najstarsi uczniowie z naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w innej lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie. W czasie spotkania pan Janus opowiadał o misjach pokojowych ONZ, w których brał czynny udział.[...]

Dodano: 05.11.2019

"Ślubujemy"

21 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Do braci uczniowskich zostało przyjętych 20 dzieci.
Uroczystość ślubowania zaszczycili swoją obecnością: pani dyrektor mgr Urszula Ząber, księża, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów, przedstawiciele Rady Rodziców, cała społeczność szkolna oraz goście z zewnątrz: pan Jacek Migacz- Wójt Gminy Grybów, pani Alicja Wąsowicz - Kierownik Oświaty, Referatu i Sportu.[...]

Dodano: 31.10.2019

Dziękujemy Wam...

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. To także świetna okazja, by podziękować Im za poświęcony czas, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i gorące serca, bo jak pięknie napisał C.K. Norwid: "Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce". Właśnie te słowa stały się hasłem przewodnim okolicznościowej akademii przygotowanej przez najstarszych uczniów szkoły podstawowej (kl. 8 oraz 6).[...]

Dodano: 22.10.2019

XIX Dzień Papieski

10 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia
z okazji XIX Dnia Papieskiego. Hasłem przewodnim były słowa Naszego Wielkiego Rodaka "Wstańcie, chodźmy". Uczniowie klasy VII przybliżyli nam postać i nauczanie Jana Pawła II.[...]

Dodano: 20.10.2019

Najlepsi z najlepszych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Pierwsze zmagania sportowe w nowym roku szkolnym mamy już za sobą. W Muszynie nasi biegacze nie pozostawili złudzeń kto najlepiej biega w powiecie nowosądeckim. Sztafetowe Biegi przełajowe bo o nich mowa, zawsze generują mnóstwo emocji. Uczniowie naszej szkoły podbudowani świetnymi występami na zawodach gminnych, z duża motywacją podeszli do zawodów powiatowych.[...]

Dodano: 09.10.2019

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 26 września 2019r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na bieżący rok szkolny. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, która pomogła uczniom poznać lepiej kandydatów oraz ich pomysły związane
z funkcjonowaniem naszej szkoły. Wśród kandydatów znalazło się 6 uczniów klas VI-VIII, a głos mogli oddać uczniowie klas III-VIII wraz z nauczycielami obecnymi tego dnia w szkole.

Dodano: 30.09.2019

KOLEJNY MIĘDZYNARODOWY SUKCES W TORUNIU NASZEJ UCZENNICY!

Z wielką radością informujemy, że po raz drugi laureatką XLI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt."Moja Przygoda w Muzeum" została Iwona Hajduga, uczennica klasy VII. Dziewczynka wykonała pracę
w technice tekturorytu, inspirując się krzyżem łemkowskim, znajdującym się w sądeckim skansenie.[...]

Dodano: 11.09.2019

ROK SZKOLNY 2019/2020 UWAŻAMY ZA OTWARTY!

W dniu 2 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. O godz. 9.00. nasi najmłodsi milusińscy wraz z rodzicami oraz starsi uczniowie
z nauczycielami spotkali się wspólnie na uroczystej akademii na sali sportowej przy ZSP nr 1. [...]

Dodano: 10.09.2019

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego nastąpi
2 września 2019r. (tj. poniedziałek).
O godz. 8.00 Msza Święta w kościele w Ptaszkowej.
Po Mszy Św. zapraszamy uczniów na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego do sali widowiskowo-sportowej oraz spotkanie
z wychowawcami.

Dodano: 31.08.2019