Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

We wtorek (30.04.2024 r.) w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV poprzez przygotowany montaż słowno- muzyczny przypomnieli wszystkim o okolicznościach powstania oraz postanowieniach Konstytucji. Z pełnym zaangażowaniem wcielili się w rolę posłów, mieszkańców Warszawy, Marszałka Sejmu Stanisława Małachowskiego oraz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Całość uroczystości wzbogacono recytacją wierszy i śpiewem. Ostatnim akcentem akademii była wyjątkowa inscenizacja przygotowana przez uczennice klasy VII, w której główną rolę odegrały barwy narodowe.

Data dodania: 2024-05-05 11:29:49
Data edycji: 2024-05-05 11:30:52