W ramach „Tygodnia dla Bezpieczeństwa” przeprowadzono zajęcia edukacyjne we wszystkich klasach I–VIII. Uczniowie uczestniczyli w pogadankach, prezentacjach dotyczących zasad bezpiecznego zachowania w szkole, domu, podczas wypoczynku oraz w Internecie. Omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz reagowania w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia miały na celu kształtowanie odpowiedzialnych postaw i zwiększenie świadomości uczniów w zakresie dbania o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.