Andrzejki

"Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji".

25 listopada w naszej szkole zapanowała również magiczna atmosfera, gdyż świętowane były Andrzejki. Dzień ten był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. W organizację tego dnia włączył się Samorząd Uczniowski przygotowując salę wróżb i salę taneczną oraz przeprowadzając wiele ciekawych konkursów. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców oraz udział dzieci w interaktywnym spotkaniu z bajką.

Czas andrzejkowy przebiegł w miłej i przyjemnej atmosferze. Dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Data dodania: 2021-11-30 10:11:42
Data edycji: 2022-07-07 10:12:29