Certyfikat dla naszej szkoły jako placówki propagującej idee patriotyzmu i pokoju wśród młodzieży

Certyfikat dla naszej szkoły jako placówki   propagującej idee patriotyzmu i pokoju wśród młodzieży

„Słowa uczą, przykłady pociągają” – ta maksyma Tytusa Liwiusza mogłaby być mottem przewodnim naszych dorocznych spotkań z Panem pułk. Henrykiem Janusem, człowiekiem wielu pasji i mentorem dla młodego pokolenia.

W bieżącym roku szkolnym spotkanie z Panem pułkownikiem miało szczególny charakter, ponieważ obchodziliśmy dwudziestą rocznicę nawiązania współpracy. Wszystko zaczęło się w 2003 roku i od tamtego czasu nasi uczniowie mają możliwość uczestniczyć w barwnych lekcjach historii urozmaiconych fotografiami z różnych zakątków świata. Dnia 30 października młodzież z klas V, VI i VIII chłonęła wiedzę o ONZ i Parlamencie Europejskim oraz podziwiała fotografie z Turcji i Izraela.

Spotkania te nie tylko edukują i rozpowszechniają idee patriotyzmu i pokoju, ale też uświadamiają, że każdy może realizować swoje marzenia.

W ramach uznania dla naszego zaangażowania szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający, że jest instytucją przyjazną propagowaniu idei pokojowych i patriotycznych wśród młodzieży. Dziękujemy za to wyróżnienie i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie w dalszym ciągu owocna i inspirująca dla obydwu stron.

Data dodania: 2023-11-09 17:10:23
Data edycji: 2023-11-09 17:13:36