UWAGA!!! NOWY ADRES E-MAIL SZKOŁY: >>> sp1ptaszkowa@gminagrybow.pl <<<
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada 23 kwietnia. Jest to dzień uznawany za datę urodzin oraz śmierci Williama Szekspira – angielskiego dramatopisarza, autora między innymi „Hamleta” czy „Romea i Julii”. W naszej szkole ten dzień świętowaliśmy we wtorek 25 kwietnia.

 

Tego dnia naszą szkołę odwiedzili znani bohaterowie brytyjskich książek, filmów a nawet członkowie rodziny królewskiej! Jak to możliwe? Otóż kreatywni uczniowie klas 4-8 mogli wykazać się swoją pomysłowością i wziąć udział w konkursie „Zgadnij kim jestem?”. Konkurs polegał na przebraniu się za znaną osobę pochodzącą z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych a także przedstawieniu tej postaci na forum szkoły podczas apelu. Do wspólnej zabawy najchętniej włączyły się dziewczyny z klas 4-6, które doskonale odwzorowały przeróżne znane postacie. Jury konkursowe w składzie: P. Dyrektor Urszula Ząber, Pani Zuzanna Kościółek oraz Pani Agnieszka Mól miały bardzo trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców konkursu. Ostatecznie postanowiły przyznać sześć równorzędnych nagród w konkursie, szczególnie wyróżniając Magdalenę Hajdugę z klasy IV, która wręcz idealnie odwzorowała postać Królowej Elżbiety II. W końcu Królowa jest tylko jedna! Pozostałymi laureatami konkursu zostali: Zofia Tokarz z klasy IV (przebrana za księżną Catherine), Zofia Janas z klasy IV (przebrana za księżną Dianę), Joanna Kogut z klasy VI (przebrana za członka zespołu), Emilia Matras z klasy V (przebrana za Harry’ego Potter’a) oraz Dominika Górka z klasy V (przebrana za Jasia Fasolę). Wszyscy uczniowie zebrali od uczniów klas 1-8 zasłużone brawa a laureaci otrzymali wyjątkowe nagrody w postaci biletów niespodzianek do kina Sokół w Nowym Sączu.

 

Oprócz podziwiania ciekawych przebrań zostały rozdane nagrody w pozostałych konkursach ogłoszonych na forum szkoły. Klasy 1-3 miały za zadanie wykonać jedną lub dwie flagi: flagę Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych, dowolną techniką plastyczną i w dowolnym formacie. Zwycięzcą konkursu został Jakub Majerski z klasy I. II miejsce zdobyły dwie uczennice klasy II: Julia Michalik oraz Natalia Michalik. III miejsce zdobyła Klaudia Hajduga z klasy I oraz  Antoni Florek z klasy III. W związku z ogromną ilością prac, jakie zostały wykonane Jury w składzie: Pani Beata Rodak oraz Pani Katarzyna Kogut postanowiło przyznać aż sześć wyróżnień, w tym dla uczniów z klasy III: Magdaleny Gucwy, Wojciecha Rolki, Natana Jasińskiego, Amelii Kostrzewy, Małgorzaty Tokarz oraz uczennicy klasy II Katarzyny Tokarz.

 

W klasach 4-8 ogłoszono wyniki konkursu „My English lapbook”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać lapbook dotyczący miast w krajach anglojęzycznych. Tym razem prac konkursowych było znacznie mniej, gdyż tematyka konkursu była nieco poważniejsza i wymagała od uczniów konkretnej wiedzy oraz poświęcenia czasu na solidne wykonanie lapbooka. Prace zostały ocenione przez Jury w składzie: Pani Małgorzata Siwiak oraz Pani Zuzanna Kościółek. I miejsce bezapelacyjnie zostało przyznane Martynie Pogwizd z klasy IV, która wykonała najciekawszy lapbook, wykazując się ogromną starannością oraz pomysłowością. II miejsce przypadło Magdalenie Hajduga z klasy IV a III miejsce Zofii Tokarz także z klasy IV.

 

Dla uczniów klas 1-3 tego dnia przewidziano dodatkowe atrakcje: podczas zajęć języka angielskiego mogli dowiedzieć się czegoś więcej o krajach anglojęzycznych oglądając prezentację multimedialną oraz grali w przeróżne gry językowe przygotowane przez starsze koleżanki z klasy 8.

 

Ten dzień z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci, a my już nie możemy się doczekać kolejnych obchodów Światowego Dnia Języka Angielskiego za rok!

Data dodania: 2023-05-03 21:29:08
Data edycji: 2023-05-03 21:32:09
Ilość wyświetleń: 690
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej