DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada 23 kwietnia. Jest to dzień uznawany za datę urodzin oraz śmierci Williama Szekspira – angielskiego dramatopisarza, autora między innymi „Hamleta” czy „Romea i Julii”. W naszej szkole ten dzień świętowaliśmy we wtorek 25 kwietnia.

Tego dnia naszą szkołę odwiedzili znani bohaterowie brytyjskich książek, filmów a nawet członkowie rodziny królewskiej! Jak to możliwe? Otóż kreatywni uczniowie klas 4-8 mogli wykazać się swoją pomysłowością i wziąć udział w konkursie „Zgadnij kim jestem?”. Konkurs polegał na przebraniu się za znaną osobę pochodzącą z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych a także przedstawieniu tej postaci na forum szkoły podczas apelu. Do wspólnej zabawy najchętniej włączyły się dziewczyny z klas 4-6, które doskonale odwzorowały przeróżne znane postacie. Jury konkursowe w składzie: P. Dyrektor Urszula Ząber, Pani Zuzanna Kościółek oraz Pani Agnieszka Mól miały bardzo trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców konkursu. Ostatecznie postanowiły przyznać sześć równorzędnych nagród w konkursie, szczególnie wyróżniając Magdalenę Hajdugę z klasy IV, która wręcz idealnie odwzorowała postać Królowej Elżbiety II. W końcu Królowa jest tylko jedna! Pozostałymi laureatami konkursu zostali: Zofia Tokarz z klasy IV (przebrana za księżną Catherine), Zofia Janas z klasy IV (przebrana za księżną Dianę), Joanna Kogut z klasy VI (przebrana za członka zespołu), Emilia Matras z klasy V (przebrana za Harry’ego Potter’a) oraz Dominika Górka z klasy V (przebrana za Jasia Fasolę). Wszyscy uczniowie zebrali od uczniów klas 1-8 zasłużone brawa a laureaci otrzymali wyjątkowe nagrody w postaci biletów niespodzianek do kina Sokół w Nowym Sączu.

Oprócz podziwiania ciekawych przebrań zostały rozdane nagrody w pozostałych konkursach ogłoszonych na forum szkoły. Klasy 1-3 miały za zadanie wykonać jedną lub dwie flagi: flagę Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych, dowolną techniką plastyczną i w dowolnym formacie. Zwycięzcą konkursu został Jakub Majerski z klasy I. II miejsce zdobyły dwie uczennice klasy II: Julia Michalik oraz Natalia Michalik. III miejsce zdobyła Klaudia Hajduga z klasy I oraz  Antoni Florek z klasy III. W związku z ogromną ilością prac, jakie zostały wykonane Jury w składzie: Pani Beata Rodak oraz Pani Katarzyna Kogut postanowiło przyznać aż sześć wyróżnień, w tym dla uczniów z klasy III: Magdaleny Gucwy, Wojciecha Rolki, Natana Jasińskiego, Amelii Kostrzewy, Małgorzaty Tokarz oraz uczennicy klasy II Katarzyny Tokarz.

W klasach 4-8 ogłoszono wyniki konkursu „My English lapbook”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać lapbook dotyczący miast w krajach anglojęzycznych. Tym razem prac konkursowych było znacznie mniej, gdyż tematyka konkursu była nieco poważniejsza i wymagała od uczniów konkretnej wiedzy oraz poświęcenia czasu na solidne wykonanie lapbooka. Prace zostały ocenione przez Jury w składzie: Pani Małgorzata Siwiak oraz Pani Zuzanna Kościółek. I miejsce bezapelacyjnie zostało przyznane Martynie Pogwizd z klasy IV, która wykonała najciekawszy lapbook, wykazując się ogromną starannością oraz pomysłowością. II miejsce przypadło Magdalenie Hajduga z klasy IV a III miejsce Zofii Tokarz także z klasy IV.

Dla uczniów klas 1-3 tego dnia przewidziano dodatkowe atrakcje: podczas zajęć języka angielskiego mogli dowiedzieć się czegoś więcej o krajach anglojęzycznych oglądając prezentację multimedialną oraz grali w przeróżne gry językowe przygotowane przez starsze koleżanki z klasy 8.

Ten dzień z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci, a my już nie możemy się doczekać kolejnych obchodów Światowego Dnia Języka Angielskiego za rok!

Data dodania: 2023-05-03 21:29:08
Data edycji: 2023-05-03 21:32:09