Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

13 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły o godzinie 8.30 rozpoczęły się eliminacje gminne Turnieju BRD, które uroczyście otworzyli Pani Dyrektor Urszula Ząber oraz przedstawiciel Policji Sierżant Sztabowy Przemysław Jasiński. Konkurs adresowany był do uczestników z dwóch grup wiekowych:  grupy I – rocznik 2011 oraz grupy II uczniowie klas VI, VII i VIII. Bardzo cieszymy się z faktu, że turniej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej z terenu Gminy Grybów, czego potwierdzeniem jest duża ilość zgłoszonych drużyn. W tym roku do udziału zgłosiło się 5 szkół w grupie I oraz 10 szkół w grupie starszej.

Uczestnicy turnieju rozwiązywali test wiedzy ogólnej z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Musieli również wykazać się umiejętnościami przejazdu rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

W klasyfikacji końcowej triumfowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej we Florynce (Grupa I) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróżach (Grupa II). Obydwie drużyny będą reprezentować Gminę Grybów na etapie powiatowym, który odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

Podium rywalizacji uzupełnili:

Grupa młodsza:

I miejsce - Szkoła Podstawowa we Florynce

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Białej Niżnej

Grupa starsza:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Stóżach

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Gródku

W klasyfikacji indywidualnej zwycięzyli Bartosz Kmak ze Szkoły Podstawowej we Florynce (Grupa I) i Kamil Święs ze Szkoły Podstawowej w Stróżach (Grupa II)

Bardzo dziękujemy Policji z Komisariatu w Grybowie za oddelegowanie swojego pracownika, który przeprowadził i ocenił jazdy uczestników konkursu na rowerowym torze przeszkód oraz Wójtowi Gminy Grybów za ufundowanie nagród.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom bogatej wiedzy i sporych umiejętności w kierowaniu rowerem!!!

Data dodania: 2023-04-14 18:19:10
Data edycji: 2023-04-16 11:33:31