Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

11 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ptaszkowej o godzinie 8.30 rozpoczęły się eliminacje gminne Turnieju BRD, które uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Urszula Ząber.  Celem organizowanego turnieju jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na drodze. Turnieje są okazją do praktycznego sprawdzenia wiedzy o przepisach i umiejętności jazdy rowerem młodych uczestników ruchu drogowego.

Uczestnicy turnieju rozwiązywali test wiedzy ogólnej z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Musieli również wykazać się umiejętnościami przejazdu rowerem na torze przeszkód i jazdą po miasteczku drogowym. Bardzo miłą niespodziankę sprawili uczniowie z naszej szkoły Aleksandra Nowak, Oliwia Rysiewicz, Michał Kogut i Piotr Kurdziel, którzy w grupie młodszej uplasowali się na II miejscu.

W klasyfikacji końcowej triumfowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ptaszkowej.

Podium rywalizacji uzupełnili:

Grupa młodsza:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ptaszkowej

III miejsce - Szkoła Podstawowa we Florynce

Grupa starsza:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ptaszkowej

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Stróżach

III miejsce - Szkoła Podstawowa we Florynce

W klasyfikacji indywidualnej zwycięzyli Krzysztof Stelmach ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ptaszkowej (Grupa I) i Kamil Święs ze Szkoły Podstawowej w Stróżach (Grupa II)

Bardzo dziękujemy przedstawicielowi Policji Sierżantowi Sztabowemu Przemysławowi Jasińskiemu za przeprowadzenie i ocenienie jazdy uczestników po miasteczku drogowym oraz Wójtowi Gminy Grybów za ufundowanie nagród.

A wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytej wiedzy oraz wysokich umiejętności w kierowaniu rowerem.

Data dodania: 2024-04-12 23:27:19
Data edycji: 2024-04-12 23:38:59