UWAGA!!! NOWY ADRES E-MAIL SZKOŁY: >>> sp1ptaszkowa@gminagrybow.pl <<<
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Hej, kolęda, kolęda…

Hej, kolęda, kolęda…

W środę (21 grudnia) już od samego rana czuć było w naszej szkole świąteczną atmosferę. Zza zamkniętych drzwi klas wydobywały się dźwięki kolęd i pastorałek, a w korytarzach unosiła się smakowita woń barszczu z uszkami, kapusty z grochem i smażonej rybki. To wszystko w związku z obchodzoną w tym dniu szkolną wigilią połączoną ze wspólnym kolędowaniem przy żłóbku i choince.

            Punktualnie o godzinie 10 wszyscy uczniowie naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. By tradycji stało się zadość, każda klasa śpiewała przygotowaną wcześniej kolędę lub pastorałkę. Oczywiście wśród pieśni nie mogło zabraknąć kolędowych klasyków, np. „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Lulajże, Jezuniu”. Pojawiły się również mniej znane utwory o tematyce bożonarodzeniowej, np. „Świeć, gwiazdeczko”, „Gore gwiazda Jezusowi” lub „W tej kolędzie”. O specjalną oprawę muzyczną zadbały uczennice klasy VI, które zachwycały przejmującą grą na instrumentach oraz pięknym śpiewem. Wspólne spotkanie zakończyło się złożeniem świątecznych życzeń przez uczniów i panią dyrektor, a potem wszyscy udali się do swoich sal, by w gronie kolegów i koleżanek z klasy spożyć wigilię.

            Zapewne dzięki takiemu nietypowemu spotkaniu uczniowie poczuli się jak w jednej wielkiej rodzinie. Niech zatem w każdym dniu nadchodzącego nowego roku wszystko nas łączy, nic zaś niech nie dzieli.

Data dodania: 2022-12-22 22:09:24
Data edycji: 2022-12-22 22:11:27
Ilość wyświetleń: 497

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej