IX Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej

W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbyły się przesłuchania w IX Gorlickim Konkursie Pieśni Patriotycznej. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dra Karola Nawrockiego.

Uczestnicy musieli zaprezentować dwa utwory zaśpiewane z pamięci. Pierwszy to były dwie wylosowane zwrotki pieśni z listy utworów obowiązkowych, w skład której wchodziły: ,,Mazurek Dąbrowskiego”, ,,Pierwsza Brygada”, ,,Warszawianka 1831”, ,,Rota”, ,,Boże coś Polskę” oraz ,,Piechota”, natomiast drugim utworem, był dowolny utwór samodzielnie wybierany przez uczestnika o tematyce patriotyczno-historycznej.

Naszą szkołę pięknie  reprentowała uczennica klasy VII Dominika Tokarz, która wykonała grając i śpiewając utwór „Już dopala się ogień biwaku”.

Data dodania: 2024-03-10 12:15:02
Data edycji: 2024-03-10 12:15:26