„Laboratoria przyszłości”

Szkoła Podstawowa  Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Ptaszkowej bierze udział w programie „Laboratoria przyszłości”.  To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Do końca 2021 roku zostało zrealizowane 60% przyznanej kwoty, a pozostałe 40% w bieżącym roku kalendarzowym. Szkoła zakupiła  następujące wyposażenie z katalogu wyposażenia dodatkowego:

• robot edukacyjny RoboMaker – 4 szt,
  • zestaw przenośny znaków drogowych,
  • szafka potrójna z klockami – 2 szt,
  • sprzęt muzyczny: kolumny, przewodowe i bezprzewodowe mikrofony muzyczne z akcesoriami, mikrofony nagłowne, statywy kolumnowe i statywy mikrofonowe.

Zakupiony sprzęt pozwoli na rozwijanie zainteresowań i talentów, uatrakcyjnienie lekcji,                         na dokumentowanie akademii i występów przygotowywanych przez naszych uczniów.

Data dodania: 2022-09-08 21:53:01
Data edycji: 2022-09-08 21:54:05