Lato, lato, lato czeka!

Lato, wakacje – te słowa budzą wyjątkowo miłe skojarzenia wśród dzieci i młodzieży. W tym roku stały się one rzeczywistością dnia 24 czerwca. Wtedy oficjalnie zabrzmiał ostatni dzwonek i uczniowie ze świadectwami w rękach opuścili mury szkoły na długie dwa miesiące.

Jednak nim to się stało, szóstoklasiści w humorystycznym przedstawieniu przypomnieli realia nauki zdalnej. Uff, to były naprawdę trudne miesiące. Uczniowie walczyli ze wszechogarniającym wirusem lenistwa, a nauczyciele stali się prawdziwymi zdalnymi detektywami i nie dali się zwieść, mimo że wychowankowie chcieli ich niekiedy wywieść w pole. Na szczęście rok szkolny 2021/2022 należy do przeszłości i mamy nadzieję, że już nigdy nie przyjdzie nam mierzyć się z takimi wyzwaniami.

O tym, że mimo niesprzyjających warunków tegoroczna nauka zakończyła się sukcesem, świadczyły liczne nagrody i wyróżnienia wręczone uczniom przez panią dyrektor i wychowawców. Na koniec uczniowie i nauczyciele życzyli sobie udanego letniego wypoczynku, bezchmurnego nieba i wielu okazji do regeneracji sił. W tej beczce miodu była też łyżka dziegciu. Podczas akademii pożegnaliśmy cenionego i lubianego przez uczniów katechetę – Księdza Mariusza Bawołka.

Mimo wszystko mamy nadzieję, że wypoczęci i bogatsi o nowe doświadczenia zobaczymy się za dwa miesiące.

Data dodania: 2022-06-26 13:29:16
Data edycji: 2022-06-26 13:31:15