Mamy nowych czytelników!

Dnia 1 grudnia 2022 roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści przybyli do biblioteki szkolnej wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Kogut. Już przed drzwiami przywitał ich bibliotekarz pan Wiesław Łaś w towarzystwie przedstawicielki SU – Joanny Kogut z klasy VI.

Na początku bibliotekarz wyjaśnił pierwszakom, jakie ważne informacje znajdują się na gazetkach i drzwiach szkolnego królestwa książek. Następnie zapoznał je z regulaminem biblioteki oraz jej zbiorami, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji dla dzieci. Później zaprezentował kartę czytelnika i kartę książki oraz przeprowadził pogadankę na temat tego, o co prosi książka. Aby zdobyta wiedza szybko nie wyparowała z głów, dzieci otrzymały małe ściągawki ze wskazówkami, jak należy obchodzić się z książką. Dopiero po takim wstępie nadszedł czas na oficjalne pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Symbolicznym piórem dokonał tego pan bibliotekarz. Na pamiątkę tej podniosłej chwili pierwszoklasiści otrzymali od przedstawicielki SU zakładki, które z całą pewnością przydadzą się podczas lektury.

Ostatnim punktem spotkania w bibliotece było wybieranie i wypożyczanie książek. Pan Wiesław Łaś zachęcał dzieci do częstych wizyt w tym niezwykłym miejscu i życzył wielu fascynujących przygód z książką w ręku.

Data dodania: 2022-12-06 20:47:37
Data edycji: 2022-12-06 20:53:14