Miasteczko Rowerowe

25 października br. odbyło się oficjalne otwarcie „Miasteczka Rowerowego” zlokalizowanego przy naszej szkole. Ze względu na warunki atmosferyczne cała uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Po oficjalnym przywitaniu przez Panią Dyrektor Szkoły Urszulę Ząber nadszedł czas na występ artystyczny. Uczniowie klasy III zaprezentowali program pt. „Ruch Drogowy – ważna sprawa”. Wzorowo przedstawili „Lekcję przepisów drogowych” oraz zasady bezpiecznej jazdy na rowerze.

W wydarzeniu udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Grybów – Jacek Migacz, Zastępca Wójta - Piotr Obrzut, Kierownik Gminnego Centrum Usług Wspólnych – Sylwia Pietruch, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - Ryszard Ogurek, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Grybowie – Emanuel Leśniak, Dzielnicowy Komisariatu Policji w Grybowie - Przemysław Jasiński.

Dużą niespodzianką okazał się rower otrzymany od Wójta Gminy Grybów oraz akcesoria rowerowe przekazane od Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu – Marka Pławiaka.

Miasteczko Rowerowe to niezwykle ważna inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z zakresu ruchu drogowego. Powstałe miasteczko jest miejscem, gdzie nasze dzieci od najmłodszych lat będą poznawać podstawowe przepisy, które obowiązują w ruchu drogowym.

Dzisiejsza uroczystość była bez wątpienia wyjątkowa dla dzieci i wychowanków naszej szkoły.

Data dodania: 2023-10-27 15:18:57
Data edycji: 2023-10-27 17:44:02