Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 104 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie w wyjątkowo liryczny i podniosły sposób przypomnieli trudną historię naszego kraju. Przywołano rozbiory Polski, powstania narodowe oraz I wojnę światową. W zadumie i powadze uczczono pamięć poległych bohaterów przez złożenie zapalonych zniczy przy symbolicznym grobie.

Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacją wierszy oraz wystąpieniem żołnierzy z Piłsudskim na czele. Na zakończenie uczniowie podkreślili, jak ważna jest w dzisiejszych czasach troska o Niepodległą Ojczyznę oraz poczucie dumy z dziejów i kultury naszego narodu.

Data dodania: 2022-11-17 10:36:13
Data edycji: 2022-11-17 10:39:25