Niezwykłe spotkanie pokoleń, czyli Dzień Seniora w naszej szkole

W minioną niedzielę w skromnych progach naszej szkoły witaliśmy niecodziennych gości – ptaszkowskich Seniorów. Okazja to była nie byle jaka. Przecież 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Radnej Gminy Grybów pani Marii Michalik miało upłynąć w miłej i radosnej atmosferze, bo przecież już Starsi Panowie zauważyli, że „choć szron na głowie i nie to zdrowie, to w sercu ciągle maj”.

Siódmoklasiści wraz z nauczycielami postanowili utrzymać ten wiosenny nastrój w chłodny październikowy dzień i zaprosili wszystkich obecnych w modową podróż po epokach z przymrużeniem oka, by finalnie wylądować… w bibliotece – miejscu skrywającym tajne drzwi do krainy fantazji. Program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz z serc płynące życzenia zostały ciepło przyjęte przez Seniorów, którzy wynagrodzili młodych aktorów i muzyków gromkimi brawami. Po uczcie dla ducha przyszedł czas na ucztę dla podniebienia, czyli poczęstunek, podczas którego do śpiewu i tańca zachęcał zespół Awans.

Spotkanie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze i dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń zarówno gościom, jak i gospodarzom.

Data dodania: 2023-10-02 22:05:11
Data edycji: 2023-10-02 22:11:14