UWAGA!!! NOWY ADRES E-MAIL SZKOŁY: >>> sp1ptaszkowa@gminagrybow.pl <<<
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Oj, działo się…

Oj, działo się…

Czerwiec to chyba ulubiony miesiąc wszystkich uczniów: najpierw Dzień Dziecka, potem klasowe wycieczki, zakończenie roku szkolnego, zwykle letnia aura… Tegoroczna pogoda raczej nas nie rozpieszcza, ale przedstawiciele SU zadbali o to, by czerwcowe dni upływały w miłej i wesołej atmosferze. A to wszystko za sprawą tygodnia tematycznego zwieńczonego Świętem Szkoły.

         W dniach od 1 do 7 czerwca uczniowie naszej szkoły zmieniali się jak kameleony. Najpierw szkolne korytarze przemierzały postacie z bajek, potem w klasach zaroiło się od Januszów i Grażynek, następnie wszyscy, jak na komendę, „zapomnieli” plecaków, by przynieść książki i przybory w czym tylko się da. Po raz kolejny okazało się, że uczniowska kreatywność nie zna granic, gdyż po szkole przechadzali się mali i duzi taszczący najpotrzebniejsze rzeczy w klatkach, skrzynkach, garnkach, wózkach, walizkach, poszewkach, nosidełkach, chlebakach, koszykach, workach na śmieci etc. Z nie mniejszym entuzjazmem dzieci podeszły do kolejnego zadania – skompletowania ubrania w wylosowanym przez klasę kolorze. Ukoronowaniem tych wszystkich inicjatyw było Święto Szkoły (połączone z Dniem Dziecka), które w tym roku obchodziliśmy 7 czerwca. Podczas uroczystości zebrani w hali uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć krótkie przedstawienie przygotowane przez szóstoklasistów z okazji Dnia Bibliotek oraz wybrać najpiękniejszą parę królewską. W tym szczególnym dniu wręczono również nagrody i dyplomy uczniom, którzy brali udział w różnorakich konkursach i zawodach organizowanych w naszej szkole i poza nią. Po części oficjalnej przyszedł czas na kameralne spotkania w klasach połączone z pałaszowaniem smakołyków przygotowanych przez rodziców.

         Te dni niewątpliwie były okazją do dobrej zabawy i dostarczyły wszystkim sporej dawki pozytywnej energii. Cieszymy się, że uczniowie z takim zaangażowaniem podchodzili do realizacji poszczególnych zadań i po raz kolejny udowodnili, że drzemią w nich niewyczerpane pokłady kreatywności.

Data dodania: 2023-06-15 18:32:35
Data edycji: 2023-06-27 09:53:15
Ilość wyświetleń: 416
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej