Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 13 października 2023r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania

i pasowania na uczniów, na którą przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Grybów Pan Jacek Migacz,Kierownik Referatu Oświaty Pani Maria Tarasek,Kierownik Gminnego Centrum Usług Wspólnych Pani Sylwia Pietruch,Ksiądz Prałat Józef Kmak oraz Rodzice pierwszoklasistów. Uroczystość ta wpisała się na stałe

w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi,odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Pięknie zaśpiewali piosenki, z odpowiednią intonacją wyrecytowali wiersze. Na koniec zaprezentowali swoje talenty, wykonując dwa układy taneczne, które wzbudziły duży zachwyt wśród zaproszonych gości i społeczności uczniowskiej.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły pani Urszula Ząber. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ptaszkowej. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawcę.

Najmłodsi otrzymali również wspaniałe prezenty.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów, nieustającego uśmiechu, a przede wszystkim czerpania radości z każdej chwili spędzonej

w naszej szkole.

Data dodania: 2023-10-23 19:25:07