Ślubuję!

Dnia 14 października br. 24 uczniów klasy pierwszej obchodziło swoje święto. Tym ważnym dla nich wydarzeniem było uroczyste pasowanie na ucznia. Uroczystość ślubowania zaszczycili swoją obecnością rodzice uczniów, Pani Dyrektor Urszula Ząber, ksiądz, nauczyciele, cała społeczność szkolna oraz goście z zewnątrz: Pan Jacek Migacz – Wójt Gminy Grybów, Pani Maria Tarasek – Kierownik Referatu Oświaty, przedstawiciel Rady Szkoły Pani Paulina Wysowska - Tarasek.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektor Szkoły Pani Urszuli Ząber, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa  do pierwszoklasistów.

Na początku nasze ,,Małe Pociechy” recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wykazywały się ogólną znajomością naszej Ojczyzny. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego Ślubowania na Sztandar Szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor Urszula Ząber. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Ptaszkowej, potwierdzeniem tego było złożenie symbolicznego ,,podpisu” (odciśnięcie palca zamoczonego w atramencie obok swojego imienia i nazwiska w księdze naszej szkoły) będącym znakiem tego ważnego wydarzenia.

Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości, rodziców, Samorządu Uczniowskiego. Na zakończenie przyszedł czas na wspólne zdjęcie.

Na pamiątkę tej ważnej chwili w życiu każdego młodego człowieka wspólnie z rodzicami zasadzili drzewko, które razem z nimi będzie wzrastało i rozwijało się w murach naszej kochanej szkoły.

Ślubowanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w klasie.

Data dodania: 2022-10-25 08:11:25
Data edycji: 2022-10-25 08:19:49