Stolica była nasza :)

W dniach 30.05.-1.06. klasy VII i VIII udały się na 3-dniową wycieczkę do Warszawy. Podczas pobytu udało nam się zwiedzić najważniejsze i najciekawsze miejsca naszej stolicy. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwieńczeniem dnia był 3-godzinny pobyt w Centrum Nauki Kopernika. Tutaj każdy z nas znalazł coś dla siebie a różnorodność obiektów i wynalazków pozwoliła nam miło spędzić czas. Kolejny dzień był również pełen wrażeń: zaczęliśmy od zwiedzania Łazienek Królewskich wraz z Pałacem na Wyspie, Pałacem Myśliwieckim, Amfiteatrem, Starą Pomarańczarnią i Pomnikami: Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudskiego i Henryka Sienkiewicza. Kolejnym punktem zwiedzania był przepiękny Pałac w Wilanowie. Następnie udaliśmy się warszawskim metrem na Stare Miasto, gdzie zobaczyliśmy Zamek Królewski, Archikatedrę św. Jana, Kanonie, Rynek Starego Miasta, mury miejskie, pomnik Małego Powstańca, hotel Bristol i Grób Nieznanego Żołnierza. Ostatni dzień naszej podróży zaczęliśmy od obejrzenia ogrodów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego skąd mogliśmy podziwiać widoki na naszą stolicę oraz na Stadion Narodowy, który był kolejnym punktem wycieczki. Na Stadionie udało się nam zobaczyć jak wygląda zakładanie nowej murawy oraz odwiedziliśmy wszystkie miejsca, gdzie czas spędzają zawodnicy reprezentacji Polski podczas rozgrywania swoich meczów. Po szybkim posiłku pożegnaliśmy się ze stolicą – trochę ze smutkiem, bo z pewnością nie odkryliśmy wszystkich miejsc, które warto zobaczyć. Ale kto wie? Być może jeszcze tam kiedyś wrócimy.

Data dodania: 2022-06-13 18:43:50
Data edycji: 2022-06-13 18:46:00