Wycieczka do Budapesztu i słowackiej Tatralandii

W dniach od 20 do 22 uczniowie klasy 7 wraz z kolegami i koleżankami ze Szkoły nr 2 w Ptaszkowej uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Budapesztu i słowackiej Tatralandii. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Peszt. Zobaczyliśmy Bazylikę Świętego Stefana, węgierski Parlament oraz przeszliśmy dookoła wyspy Świętej Małgorzaty. Następnie udaliśmy się na Plac Bohaterów, odwiedziliśmy Park Miejski oraz Zamek Vajdahunyad.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy drugą część stolicy czyli Budę. Udaliśmy się na wzgórze zamkowe, gdzie podziwialiśmy Kościół Koronacyjny Matyasa. Z Baszty Rybackiej zachwycaliśmy się widokami na centrum Budapesztu i rzekę Dunaj. Podeszliśmy też pod Zamek Królewski, podziwiając mieszczące się przy nim pomniki. Mieliśmy też okazję zakupić pamiątki i regionalne specjały na Wielkiej Hali Handlowej. Następnie odwiedziliśmy ZOO w Budapeszcie. Późnym wieczorem wyruszyliśmy w godzinny rejs po rzece Dunaj, podziwiając wszystkie miejsca które zwiedziliśmy przez dwa dni z perspektywy nocnego rejsu statkiem.
Trzeciego dnia pożegnaliśmy nasz piękny hotel Klebelsberg Kastely, położony na obrzeżach Budapesztu i udaliśmy się do Tatralandii, gdzie czekały na nas atrakcje w postaci basenów termalnych i zjeżdżalni.
Będziemy jeszcze długo wspominać ten wyjazd i wszystko co udało nam się zobaczyć. Chcielibyśmy z całego serca podziękować naszemu wspaniałemu pilotowi, panu Aleksandrowi Rębaczowi, który w ciekawy sposób przekazywał nam wiedzę nie tylko na temat miasta i jego historii i zabytków, ale też przybliżył węgierską kulturę i ciekawostki na temat ich języka.

Data dodania: 2024-05-28 17:37:50
Data edycji: 2024-05-28 17:38:33