Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Inwałdu

7 czerwca klasa piąta udała się wraz z koleżankami i kolegami ze szkoły nr 2 z Ptaszkowej, na wycieczkę. Pielgrzymka, tradycyjnie organizowana w klasie trzeciej po I Komunii Świętej z powodu pandemii dopiero teraz mogła dojść do skutku. Naszym przewodnikiem po pięknych sanktuariach był ks. katecheta Mariusz Bawołek. Na początku zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie w kaplicy Męki Pańskiej wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej. Następnie po pokłonieniu się przed cudownym wizerunkiem Matki Boskiej, mogliśmy wirtualnie (dzięki makiecie), przenieść się na kalwaryjskie dróżki. Kolejnym punktem programu była wizyta w Wadowicach -mieście naszego ukochanego papieża – Jana Pawła II. Gdzie udaliśmy się do miejsc szczególnie bliskich Jego sercu (nie obyło się również bez papieskich kremówek :) Ostatnim punktem programu była wizyta w Inwałdzie. Gdzie po zwiedzaniu  Parku Miniatur nadszedł czas na wspólne zabawy i pląsy w parku rozrywki. Radości nie było końca… aż żal wracać do domu.

Data dodania: 2022-06-16 20:11:05
Data edycji: 2022-06-16 20:12:02