UWAGA!!! NOWY ADRES E-MAIL SZKOŁY: >>> sp1ptaszkowa@gminagrybow.pl <<<
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wycieczka do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Wycieczka do Krakowa w ramach projektu „Poznaj Polskę”

Siedemnastu uczniów klasy czwartej oraz ośmiu uczniów z kasy VI wyruszyło 9 czerwca 2022 roku na wycieczkę. Celem wyjazdu, zorganizowanego w ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki  projektu „Poznaj Polskę”,  był Kraków.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie  Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Jest to  park edukacyjny, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki. Uczestnicy wycieczki oddali się zabawie  i nauce  na świeżym powietrzu. Inspirujące eksperymenty, modele edukacyjne dla dzieci w każdym wieku to super pomysł  na odkrywanie praw natury oraz na relaks i zabawę.

Następnie udaliśmy się na spacer  po Krakowie.  Jest to wyjątkowe miejsce, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach. Zwiedzanie zaczęliśmy od  Placu Matejki,  następnie był Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice. Przy pięknej pogodzie dzieci podziwiały dawną siedzibę królów, stare ulice, kościoły i inne zabytki. Oprócz tego, spacerując po krakowskim Rynku, uczestnicy wycieczki  zapoznali  się z historią tego pięknego grodu nad Wisłą.W programie nie mogło zabraknąć zwiedzenia Zamku Królewskiego na Wawelu. Zwiedziliśmy Apartamenty Królewskie, które na uczestnikach wycieczki zrobiły duże wrażenie.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana i pełna wrażeń.

Data dodania: 2022-06-14 17:41:59
Data edycji: 2022-06-19 21:12:26
Ilość wyświetleń: 741
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej