XXII Dzień Papieski

W niedzielę 16 października 2022 r. przypada w Polsce XXII Dzień Papieski. Z tego powodu 19 października odbyła się w naszym ZSP nr 1 akademia, podczas której chcieliśmy wrócić do orędzia, które św. Jan Paweł II zawarł w encyklice „Veritatis splendor”. Zasadniczym przesłaniem tego dokumentu jest wskazanie na nierozerwalny związek, istniejący między wiarą i moralnością oraz między wolnością i prawdą. Blask Prawdy, którą jest Jezus, może oświecić umysł tak, by człowiek mógł odkryć sens swojego życia i powołania oraz odróżnić dobro od zła – zarówno w przestrzeni swojego serca, w przestrzeni własnego domu i rodziny, jak i w przestrzeni społecznej czy narodowej. Zostały przywołane postaci młodych świętych, którzy swoim życiem świadczyli o wartościach zawartych w encyklice: św. Stanisław Kostka, bł Carlo Acutis oraz św. Tarsycjusz. Uczniowie klasy siódmej podkreślili w przygotowanej akademii, że prawda, miłość i wolność to nie wartości, które wystarczy zdobyć, ale że trzeba się o nie nieustannie troszczyć.

Data dodania: 2022-10-21 08:20:19
Data edycji: 2022-10-21 08:23:14