UWAGA!!! NOWY ADRES E-MAIL SZKOŁY: >>> sp1ptaszkowa@gminagrybow.pl <<<
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„Król, który miał proste serce, ale jednocześnie był pełen majestatu”

„Król, który miał proste serce, ale jednocześnie był pełen majestatu”

„Król, który miał proste serce, ale jednocześnie był pełen majestatu”

(Kroniki Jana Długosza)

8  czerwca 2022 roku dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Ptaszkowej  to data szczególna.  Szkoła obchodziła swoje święto.  Uroczystości związane z tym dniem w naszej szkole zawsze mają wyjątkowy charakter. Posiadanie patrona to dla uczniów nie tylko powód do dumy, ale i zobowiązanie, które powinno być inspiracją do podejmowania nowych, ważnych działań.

Patron to ktoś, kto jest wzorem, ułatwia nam wyznaczenie sobie celu w życiu, a co najważniejsze utwierdza nas w przekonaniu, że to, co robimy, nie jest pozbawione sensu. 

Uroczystość ta jest przykładem na to, w jaki sposób można zachęcić dzieci i młodzież do rozwijania swoich zdolności, a przy tym uczyć historii i miłości do swojej „małej ojczyzny”.

Pamiętajmy, iż szacunek dla historii i dziejów naszego narodu to współczesny wyraz patriotyzmu, dlatego nie można wychowywać przyszłych pokoleń w oderwaniu od ich korzeni. Kultywowanie przeszłości ma ogromne znaczenie dla wychowywania patriotycznego dzieci i młodzieży.

Nasz patron Król Władysław Jagiełło zobowiązuje  do osiągnięć  na miarę uczniowskich  możliwości
i postępowania tak, by nie zawieźć zaufania rodziców i nauczycieli.  W czasach, w których historia jest ważnym elementem w edukacji młodego pokolenia, jesteśmy dumni, że patronuje nam tak wspaniała postać , która położyła wielkie zasługi dla naszego kraju, a także odegrała ważną rolę w historii naszej małej ojczyzny jaką jest Ptaszkowa.

Uroczystość uświetnił występ uczniów klas III, V i VI.  Uczniowie przybliżyli postać Władysława Jagiełły prezentując biografię jak i ciekawostki z jego życia. Aktorzy świetnie odegrali scenę „Modlitwy” poprzedzającą „Bitwę pod Grunwaldem” oraz pięknie zaśpiewali „Bogurodzicę” wprowadzając wszystkich w podniosły nastrój. Całość uświetnił średniowieczny taniec.

Data dodania: 2022-06-09 22:13:16
Data edycji: 2022-06-09 22:16:13
Ilość wyświetleń: 328
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej