UWAGA!!! NOWY ADRES E-MAIL SZKOŁY: >>> sp1ptaszkowa@gminagrybow.pl <<<
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

 PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 10 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.

Uczniowie przybyli do biblioteki wraz ze swoją wychowawczynią, p. Beatą Rodak i p. dyrektor Urszulą Ząber. Na korytarzu przywitał ich bibliotekarz szkolny, p. Wiesław Łaś. Na początku spotkania wyjaśnił uczniom, jakie ważne informacje znajdują się na gazetkach i na drzwiach biblioteki. Następnie, już w bibliotece, zapoznał z regulaminem biblioteki oraz jej zbiorami, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zbiory dla nich przeznaczone. Później pokazał i omówił uczniom kartę czytelnika i kartę książki oraz zapytał dzieci: o co może prosić ich książka? Po zebraniu odpowiedzi od uczniów rozdał im kartki z prośbami książki, które potem wkleili do swoich zeszytów.

Następnie uczniowie zostali ustawieni w szeregu i bibliotekarz dokonał aktu pasowania na czytelnika symbolicznym piórem. Pani dyrektor rozdała dzieciom pamiątkowe zakładki, a pani wychowawczyni robiła pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie uroczystości uczniowie mogli pooglądać książki rozłożone przez bibliotekarza i dokonać pierwszych wypożyczeń. Przed opuszczeniem biblioteki bibliotekarz zachęcał uczniów do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Data dodania: 2021-12-10 10:04:27
Data edycji: 2022-07-07 10:05:35
Ilość wyświetleń: 396

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej