PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 10 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.

Uczniowie przybyli do biblioteki wraz ze swoją wychowawczynią, p. Beatą Rodak i p. dyrektor Urszulą Ząber. Na korytarzu przywitał ich bibliotekarz szkolny, p. Wiesław Łaś. Na początku spotkania wyjaśnił uczniom, jakie ważne informacje znajdują się na gazetkach i na drzwiach biblioteki. Następnie, już w bibliotece, zapoznał z regulaminem biblioteki oraz jej zbiorami, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zbiory dla nich przeznaczone. Później pokazał i omówił uczniom kartę czytelnika i kartę książki oraz zapytał dzieci: o co może prosić ich książka? Po zebraniu odpowiedzi od uczniów rozdał im kartki z prośbami książki, które potem wkleili do swoich zeszytów.

Następnie uczniowie zostali ustawieni w szeregu i bibliotekarz dokonał aktu pasowania na czytelnika symbolicznym piórem. Pani dyrektor rozdała dzieciom pamiątkowe zakładki, a pani wychowawczyni robiła pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie uroczystości uczniowie mogli pooglądać książki rozłożone przez bibliotekarza i dokonać pierwszych wypożyczeń. Przed opuszczeniem biblioteki bibliotekarz zachęcał uczniów do częstego odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Data dodania: 2021-12-10 10:04:27
Data edycji: 2022-07-07 10:05:35