UWAGA!!! NOWY ADRES E-MAIL SZKOŁY: >>> sp1ptaszkowa@gminagrybow.pl <<<
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Program „Przyjaciele Zippiego” zakończony!

Program „Przyjaciele Zippiego” zakończony!

W roku szkolnym 2023/24 w grupie ,,Sześciolatków” realizowany był Program Profilaktyczny ,,Przyjaciele Zippiego”. 

Program składał się z 6 części: Uczucia , Komunikacja, Nawiązywanie  i zrywanie więzi, Rozwiązywanie konfliktów, Przeżywanie zmiany i straty, dajemy sobie radę.  

Dzieci bardzo chętnie brały udział w tych spotkaniach.  Miały mnóstwo ciekawych pomysłów oraz chętnie opowiadały o różnych sytuacjach, jakie zdarzają się w ich życiu. Rozwijały również swoje zdolności aktorskie poprzez udział w odgrywaniu scenek. Dzięki naszym zajęciom dzieci zaczęły nawiązywać lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówiły o swoich uczuciach, nauczyły się pomagać innym oraz poznały różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. 

Pięknie odtwarzały scenki dotyczące sytuacji konfliktowych, wymyślały ciekawe i własne rozwiązania, często kojarzyły wydarzenia z innymi fragmentami znanych opowiadań.  Każda część zawiera odrębne opowiadanie o przygodach: Sandy, Lilly, Finna, Tigga, zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków i zadaniami do wykonania np. rysowanie, odgrywanie ról itp. Dzieci dobrze poznały zasady obowiązujące w trakcie zajęć związanych z programem „ Przyjaciele Zippiego”. Zasady te stały się regułą życia w grupie. Najciekawsze były spotkania nawiązujące do problemu przyjaźni. Dzieci z zaangażowaniem dokonywały ewaluacji własnych sukcesów, wypełniały karty pracy na podsumowanie zajęć, zaznaczały najczęściej uśmiechniętą buźkę i słonko, wspólnie z rodzicami wykonywały ćwiczenia domowe. 

Ukoronowaniem zajęć było świętowanie połączone z wręczaniem dzieciom koron i dyplomów .

Data dodania: 2024-06-20 21:02:31
Data edycji: 2024-06-20 21:03:06
Ilość wyświetleń: 102

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej