„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.”

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.” (E. Roosevelt)

W dniu 22 czerwca 2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji ukończenia szkoły przez ósmoklasistów. Tego dnia głównymi aktorami sceny było 23 uczniów klasy VIII, a wśród zaproszonych gości była Pani Dyrektor Urszula Ząber, nauczyciele szkoły podstawowej oraz przedszkola, pracownicy obsługi szkoły, Rodzice oraz uczniowie klasy VII, którzy z łezką w oku żegnali swoich starszych kolegów.

Uczniowie klasy VIII w swoim programie artystycznym wybiegli kilka dobrych lat do przodu i zaprosili zgromadzonych gości do obejrzenia swojej wizji przyszłości. W końcu każdy z naszych podopiecznych ma swoje marzenia do spełnienia, więc nie bójmy się marzyć i podążać za swoimi najskrytszymi pragnieniami. Mogliśmy podziwiać naszych uczniów w przeróżnych rolach: reporterów, tajnych agentów, budowlańców, policjantów, piłkarzy, nauczycielek a nawet i w roli księdza. Program został przygotowany przez wychowawczynię klasy VIII – Panią Joannę Galicę-Kmak w oparciu o pomysły jej podopiecznych.

Następnym punktem programu było nagrodzenie ósmoklasistów za wysokie wyniki w nauce przez Panią Dyrektor. Wśród 23 uczniów klasy VIII aż 11 osób uzyskało świadectwo z wyróżnieniem, a najwyższą średnią ocen uzyskała Kamila Kramarczuk (5,78) co zostało dodatkowo uhonorowane Nagrodą Dyrektora. Wszyscy nagrodzeni uczniowie to:

Kamila Kramarczuk;

Aleksandra Zaczyk;

Karol Michalik;

Julita Siedlarz;

Gabriela Michalik;

Jakub Kudlik;

Krzysztof Konior;

Damian Igielski;

Paweł Ogorzałek;

Aleksandra Siedlarz;

Kinga Filipowicz;

Wśród nagrodzonych znalazło się również trzech uczniów ze 100% frekwencją: Damian Igielski, Karol Michalik oraz Jakub Tokarz. W tym roku szkolnym Kamila Kramarczuk może również się pochwalić tytułem Finalistki w Małopolskim Konkursie Chemicznym. W tym roku szkolnym pożegnaliśmy sporą grupę uczniów, którzy regularnie reprezentowali naszą szkołę w rozmaitych konkursach i zawodach na szczeblu gminny, powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Pani Dyrektor oraz wychowawca klasy podziękowali również Rodzicom klasy VIII, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły i wspierali naszą placówkę w jej działaniach.

Czas pożegnań nigdy nie jest łatwy. Zawsze jest to jednak start nowego rozdziału. Mamy nadzieję, że nasi wspaniali absolwenci będą podążać za swoimi marzeniami a szkole lata pozostaną w ich pamięci na długo!

Data dodania: 2022-06-28 22:41:59
Data edycji: 2022-06-28 22:47:52