Uroczyste ślubowanie uczniów klasy I

Dzień 14 października 2021 roku to bardzo ważna data dla uczniów klasy I naszej szkoły. W tym dniu odbyło się Ślubowanie Pierwszaków i Pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Ptaszkowej.

Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli donośnym i radosnym śpiewem. Następnie zaprezentowali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Po złożeniu uroczystego Ślubowania p. Dyrektor Urszula Ząber dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Tradycyjnie pierwszoklasiści odcisnęli swoje paluszki w kronice szkoły.

Zwieńczeniem tej uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków od samorządu uczniowskiego i rodziców. .

Na zakończenie uroczystego dnia, zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klasy I wraz ze swoimi rodzicami zasadzili drzewko w ogrodzie szkolnym, aby rosło wraz z nimi i przypominało im o latach spędzonych w tej szkole.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Data dodania: 2021-10-14 10:01:49
Data edycji: 2022-07-07 10:03:31